12:00 LA Basket Piekary (PL) - Rivne (UKR)  49 : 55

14:00 LA Basket Piekary (PL) - BK Slávia Trnava(SK) 43 : 66 (30:29)

09:00 BK Slávia Trnava(SK) - Rivne (UKR)  51 : 57 (xx:xx)
11:00 MKS Zabrze (PL)
- LA Basket Piekary (PL)  62 : 46

Prepis článku v Trnavských novinách :
Kompletný článok tu
 S pohárom za druhé miesto sa vrátili staršie žiačky BK AŠK Slávia  Trnava z turnaja, ktorý sa v dňoch 12.–14.novembra konal v poľskom meste Zabrze. Na turnaji si zmerali svoju výkonnosť s družstvami
MKS Zabrze, LA Basket Piekary (Poľsko) a Rivne (Ukrajina).
V úvodnom zápase s domácimi MKS Zabrze si naše dievčatá z BK AŠK Slávia už v úvodnej štvrtine vytvorili desať bodový náskok, ktorý počas zápasu zvyšovali až na konečný výsledok 94:60 (41:31).
V druhom, sobotňajšom zápase s LA Basket  Piekary, si Trnavčanky spočiatku nevedeli zvyknúť na neobvykle tvrdú hru súpera, hraničiacu až s možnosťou zranení. Dievčatám pomohlo polčasové umývanie hláv, keď spoločne s trénerkami našli recept na hru súperiek. Výsledkom bolo, po prehratom polčase, presvedčivé víťazstvo 66:43 (29:30), keď štyri hráčky LA Piekary doplatili na svoju hrubú hru a boli predčasne vyfaulované a poslané pod sprchy.

Úspešné „ Trnaváčky“ v Zabrze : horný rad zľava - trénerka Božka Jacková, Denisa xxxx, Dominika Jančovičová, Karin Miksádová, Deana Simeonová, Monika Kučerková, Martina Szilvásová,  Nikola „Fero“ Hujsiová, Monika Krajčovičová, trénerka Viera Martinická, dolný rad zľava - Antónia Krippnerová, Patrícia Hrehušová, Alexandra „Saša“ Strapáková, Lucia Babirátová, Adriana Šústová, Nikola „Fiďa“ Fodorová, predsedkyňa BK Slávia Trnava Terézia Jakabovičová.

V treťom, poslednom zápase, dievčatá bojovali o celkové prvé miesto. Stretli sa zatiaľ neporazené tímy BK AŠK Slávia Trnava a basketbalistky Rivne z Ukrajiny. Hráčky súpera vedené asistentom trénera reprezentácie Ukrajiny - dievčat do 16 rokov, hrali neobyčajne rýchly a kreatívny basketbal.  Už v prvom polčase si naše súperky vytvorili mierny náskok. Naše hráčky mali problém reagovať najmä na výbornú kontaktnú obranu, pri útoku súperiek na rýchly pohyb lopty po trojkovom oblúku, veľké množstvo trojkových pokusov a individuálnych prienikov do koša. Postupne sa súper vzdialil až na rozdiel 22 bodov, potom však Trnavčanky zdvihli hlavu, začalo sa im dariť  a aj vďaka mohutnému  povzbudzovaniu rodičovského fanklubu, ktorý s dievčatami na turnaj cestoval, zdramatizovali  priebeh v závere zápasu. Na obrat však už nezostal čas a tak po hektickom závere na svetelnej tabuli zostal výsledok 51:57  pre ukrajinské dievčatá.

V záverečnom hodnotení basketbalového víkendu môžeme len skonštatovať, že turnaj na takejto úrovni, s kvalitným medzinárodným obsadením, bol pre hráčky veľkou školou a nenahraditeľnou skúsenosťou. Dievčatá mali možnosť konfrontácie s odlišnými hernými štýlmi, možnosť nadviazať nové priateľstvá a v neposlednom rade možnosť spoznať inú kultúru a taktiež odvrátenejšiu časť nie až tak dávnej histórie (návšteva Osvienčimu s múzeom koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau).
Zostáva nám tešiť sa na budúci rok, keď basketbalistky zo Zabrze, ako družobného mesta Trnavy, zavítajú na našu - trnavskú pôdu. Veríme, že pod záštitou mesta Trnava, im budeme minimálne takým dobrým hostiteľom ako ani nám.